Książka „Prawdziwa kuchnia japońska” Sonoko Sakai/Empik 79,99 zł, Książka „Wyjazd na weekend” Sarah Alderson/Empik 41,99 zł

W świecie pełnym elektroniki, chwila wytchnienia przy dobrej książce nie tylko działa jak balsam dla naszej duszy, ale ma także prozdrowotne zalety. Czytanie stymuluje bowiem naszą prawą półkulę mózgu, skutecznie wpływając na naszą wyobraźnię. Dzięki czytaniu poprawimy także naszą koncentrację i utrzymamy w dobrej formie nasz mózg na długie lata! A po jaką lekturę warto sięgnąć, by oderwać się od rzeczywistości?

Książka „NieUrodziny. Mroczne opowieści” Liz Braswell/Media Markt 44,99 zł, Książka „Chanel. Historia kultowego domu mody” Emma Baxter-Wrigt/Empik 59 zł, Książka „Louis Vuitton. Historia kultowego domu mody” Karen Homer/Empik 59 zł

Prawdziwa kuchnia japońska

Pozycja dla tych, którzy zakochali się w kuchni japońskiej, albo dla tych, którzy chcą ją poznać. „Prawdziwa kuchnia japońska” autorstwa Sonoko Sakai, która swoją filozofię gotowania opiera na pięciu zasadach: świeżość, sezonowość, prostota, piękno i oszczędzanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak osiągnąć perfekcję w gotowaniu ryżu, chcesz nauczyć się przygotowywać buliony rodem z kultowych ramen restauracji to właśnie lektura dla Ciebie. Przepięknie ilustrowane, jasne i proste wprowadzenie do japońskiej kuchni” – zachwala lekturę Christine Muhlke z „The New York Times”.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Czytnik e-booków Kindle/Media Markt 389 zł

Czytnik e-booków Bemi/Media Markt 349 zł

Wyjazd na weekend

Zanim obejrzycie hit Netflixa o tym samym tytule, warto sięgnąć po książkę. Thriller psychologiczny „Wyjazd na weekend” trzyma w napięciu od pierwszych stron, ma ciekawą fabułę, a do tego jest świetnie napisany. To historia dwóch przyjaciółek, Orli i Kate, które znają się od lat. Mają coroczną tradycję, by wyjeżdżać na wspólny weekendowy wypad. Tym razem wybór padł na Lizbonę. Nic nie mogłoby rozpocząć lepiej tej wycieczki niż wieczorne wyjście na miasto. Kiedy Orla budzi się następnego ranka, nigdzie nie ma Kate, a przesłuchiwana przez policję staje się główną podejrzaną w sprawie. Ta historia naprawdę wciąga!

Książka „Star Wars. Skywalker odrodzenie” Rae Carson/Media Markt 39,99 zł

Książka „Szansa od losu” Dorota Milli/Empik 44,99 zł

Chanel. Historia kultowego domu mody

Książek o ikonie francuskiej mody napisano już wiele. Tym razem do must-have na półce wielbicielek branży fashion dołącza nowa pozycja wydawnictwa Albatros. „Chanel. Historia kultowego domu mody” to nowe spojrzenie na projektantkę i jej rewolucję. Czerpiąc z podstawowych elementów męskiej garderoby wykreowała bowiem siłę kobiecości tworząc demokratyczne zasady ubioru, które ostatecznie wprowadziły wolność, równość i niewymuszoną klasykę. Książka ta ukazuje jej drogę do sukcesu: od skromnych początków poprzez globalny fenomen marki.

Audiobook „ Karol. Opowieści z angielskiego dworu” Magdalena Niedźwiedzka/Empik 36 zł

Audiobook „Szpieg” Jim Latrache-Qvortrup/Empik 39,99 zł

Książka „Kraina Lodu II. Mroczne sekrety” Mari Mancusi/Media Markt 34,99 zł

Książka „Mów mi Win” Harlan Coben/Media Markt 39,99 zł