Koszulka Sinsay 9,99 zł; Torba Intersport 79,99 zł; Poduszka sensoryczna Intersport 69,99 zł; Mata do Yogi Oysho 139 zł; Szorty Sinsay 29,99 zł

Joga to holistyczne spojrzenie na siebie, zapewniające optymalny zestaw ruchów obejmujących praktykę dla mięśni, neuronów, a także i emocji. Wraz z ekspertem klubu fitness Calypso w Złotych Tarasach – Marzeną Skawińską, zapraszamy w podróż przez esencję jogi, która przybliży wam tradycję tej wyjątkowej dyscypliny.

Esencja jogi z Calypso Fitness

Masażer wałek Intersport 189,99 zł; Koszulka 4F 79,99 zł; Legginsy Intersport 59,99 zł; Modelka: Koło do Yogi Oysho 119 zł; Legginsy Oysho 129 zł; Biustonosz sportowy Oysho 99 zł

William Osler, wybitny neurolog, patolog przełomu XIX i XX wieku twierdził, że dobry lekarz zajmuje się chorobą, a świetny zajmie się pacjentem. W naszym obszarze kulturowym holistyczne, całościowe podejście do wspierania kondycji człowieka narodziło się i ugruntowało wraz z poglądami Hipokratesa w okresie 460-377 roku p.n.e. Natomiast samo spojrzenie na człowieka – pacjenta – sięga korzeniami znacznie wcześniej. Holizm pojawia się w udokumentowanych praktykach joginów sprzed blisko 5 tysięcy lat! Dlaczego ta praktyka jest tak popularna i czym się charakteryzuje? Możecie sprawdzić w dalszej części artykułu.

Czym jest joga?

Najprościej pisząc jest to zjednoczenie potencjału ciała, umysłu i intelektu. Wszystkie te elementy tworzą integralną całość. W naturze człowieka jest ich eksploracja, tak, aby zapewnić sobie harmonijny wzrost w drodze do odkrywania i rozumienia siebie. Warto zadbać, nie tylko o kondycję fizyczną, ale i o inteligencję emocjonalną. W klubie fitness Calypso Złote Tarasy jest to prostsze, gdyż każdy może liczyć na fachowe wskazówki wszystkich ekspertów niezależnie od obranego planu treningowego. Motywacja, technika oraz samoświadomość są kluczem do realizacji kolejnych wyzwań!

Książka Joga Empik

„Anatomia Hatha Jogi” Empik 96,75 zł

cd relax empik

Płyty „ Relaks z fletnią Pana” Empik 22,99 zł

Wybitny współczesny historyk, autor absolutnych bestsellerów naukowych, którego prace zmuszają do myślenia – Yuval Noah Harari, twierdzi, że w nieprzewidywalnym świecie, gdzie depresja dziesiątkuje ze wzmożoną siłą, a nieumiejętność panowania nad stanami psychicznymi jest poważnym wyzwaniem, dbałość o emocjonalną stronę rozwoju, to powinność. Jeśli chcemy, by nasze dzieci radziły sobie jak najlepiej, by potrafiły współpracować i skutecznie rozwiązywać problemy, powinniśmy intensywniej inwestować w ich rozwój emocjonalny. Narzędzia, którymi dysponujemy od chwili narodzin: umysł, intelekt, ciało – choć nie do końca kontrolowalne w 100%, to właściwie jedyny nasz dobrostan, o który warto zadbać.

Jak zacząć dbać o siebie?

Dobrym pomysłem, aby holistycznie zacząć dbać o siebie są równoczesne ćwiczenia ciała, oddechu i skupienia. Joga to nie wyścigi, to nie boks, ani szybka jazda bez przemyśleń. To przede wszystkim sztuka utrzymania równowagi oraz wejścia w tzw. pozycję. Jeśli na początku będzie niewygodna i wymagająca, tym lepiej! Zmusi do odczuwania i wywoła próbę zrozumienia źródła dyskomfortu. Innymi słowy joga to możliwość rozgoszczenia się we własnym ciele, tak by stać się w pełni jego świadomym gospodarzem. Stanowi ciekawą praktykę bacznej obserwacji synergii pracy mięśni, układów kostno-chrząstkowych z eksploracją stanów umysłu oraz pokładów cierpliwości. Bez bólu, nadwyrężenia, ale z poszanowaniem ciała i w takt melodii, która wybrzmiewa od pierwszej chwili narodzin tj. w takt oddechu.

Spa joga Superpharm

Mus do mycia Spa Super-Pharm 23,49 zł

Zapach w sztyfcie The Body Shop

Zapach w sztyfcie The Body Shop 39,90 zł

Joga to nie jest ideologia. To próba odnalezienia prawdy oraz zrozumienia esencji własnego „ja”.  To droga, której przebycie pomaga ciału, umysłowi i intelektowi rosnąć, by przeżyć w pełni świadomie chwile szczęścia, ale też trudne momenty niepowodzeń. To nauka, jak świadomie mierzyć się pustką i naszym własnym cieniem. W drodze do wzrostu w czasie warsztatów jogi, dążymy do poruszenia, zmobilizowania i aktywizacji jak największej liczby układów ciała. Działamy tak, by wywołać pracę możliwie jak największej liczby mięśni. Nie pracujemy lokalnie. Zaprzęgamy do pracy m.in. mięśnie pleców, aby podpotylicznie wspierać kręgosłup. Wykonujemy przeróżne skręty, bo to coś, co zadba o zdrowie narządów wewnętrznych – świetnie wspiera perystaltykę jelit, i przywraca naturalną witalność. Rozciągamy się, aby nadać mięśniom więcej elastyczności. Podczas ćwiczeń wzmacniam z podopiecznymi ramiona, nogi oraz sprawność miednicy. Nie zapominam także o mięśniach twarzy. Ćwiczymy zgrabny kształt „V” żuchwy, dodajemy sprężystości policzkom, dbamy o oczy, mięśnie szyi i dekoltu.

Skarpety do jogi Intersport

Skarpety do jogi Intersport/Eneretics 29,99 zł

Intersport koszulka do jogi

Koszulka treningowa
Intersport Nike 119,99 zł

ODDYCHAMY!

Uświadomiona praktyka oddechowa może okazać się pomocna w każdej chwili. Dzięki niej być może zamiast bezsilności i złości, odkryjesz moc spokoju, który pozwoli spojrzeć na każde wyzwanie ze zdrowym dystansem. Wzmacniamy stawy poprzez świadomą eksplorację mobilności w każdym, kontrolowanym minimetrze ruchu. Nie praktykujemy asan – pozycja siedzenia – w oderwaniu od restrykcji i możliwości, które charakteryzuje twój organizm. Bierzemy wszystkie zmienne pod uwagę i wspieramy ciało, dbając o korektę i utrzymanie prawidłowej postawy. W najstarszych tekstach, w traktacie klasycznej jogi tj. JOGASUTRZE, odnajdujemy praktyki prowadzące do odkrycia blisko 84 różnych pozycji asan. Jest co eksplorować!

Zapraszam na zajęcia do Calypso Fitness Złote Tarasy, gdzie wspólnie postaramy się zadbać o harmonię ducha, ciała i emocji!

Anatomia Jogi Empik

„Anatomia Hatha Jogi” Empik 96,75 zł

cd pakiet relaksacyjny Empik

Płyty „Relax&SPA” Empik 25,99 zł