Talerz Homla 19,99 zł; Dzbanek z kubkami Home & You 149 zł; Zara Home: Misa 59,90 zł; Filiżanka 29,90 zł; Talerzyk 29,90 zł; półmisek 79,90 zł; Kubek 35,90 zł

Mawiają, że kuchnia to serce każdego domu. Tu rozmawiamy, gotujemy i bardzo często dzielimy się emocjami. Nieważne czy zaczniemy dzień rozkoszując się świeżo zaparzoną filiżanką kawy, czy też popołudniu pozwolimy sobie na chwilę zapomnienia z pysznym deserem. Trendy wnętrzarskie 2021 silnie wpływają także na wyposażenie naszych kuchni – króluje w nich ceramika.

Kamionka i ceramika w kuchni wracają do łask

Naczynie Homla 14,99 zł; Miseczki Homla 16,99 zł sztuka; Patera Home &You 69 zł; Lampa Zara Home 359 zł

Pośród wielości kierunków aranżacji wnętrz na szczególną uwagę zasługuje motyw etniczny, którego ascetyzm przejawia się powrotem do form prostych, często rzemieślniczych. W tym trendzie można odnaleźć piękno wielu kultur, gdzie prostota łączy się z funkcjonalnością. Jedną z jego odsłon jest powrót do wykorzystywania ceramiki (w tym fajansu) oraz kamionki w wyposażeniu kuchni. A ta niekoniecznie definiowana musi być przez wyrób ręczny.

Zestaw Home & You

Zestaw naczyń Home & You 69 zł

DZBANEK ZARA HOME

Dzbanek Zara Home 199 zł

Od wielu lat kolekcje dostępne w salonie ZARA Home nawiązują do minimalizmu oraz różnych wariacji nurtu. W wyrobach ceramicznych, urzeka ich kształt oraz forma. Często spotykamy się z ciekawą fakturą, bogatą w niedoskonałe żłobienia, otarcia i nierówności. Uniwersalizm ceramiki, to także ergonomia i ekonomia, gdyż każdy element zastawy łatwo zastąpić podobnym, gdy nastanie taka potrzeba.

HOMLA CERAMIKA ZIELEN

Miska Homla 13,59 zł

ZARA HOME Łyżka

Ceramiczna łyżka Zara HOME od 15,90 zł

Równie wdzięcznym i ciekawym materiałem jest kamionka. Pojawia się bardzo często obok produktów wykonanych z porcelany – szczególnie, gdy mowa o zastawie. W Złotych Tarasach, znaleźć można szeroką ofertę asortymentu dedykowanego także dla jadalni. Od płowych kolorów ziemi przez żółć piaskowców aż po głęboką czerń. Warto zapoznać się z aktualną ofertą dla domu, gdyż czeka na was wiele atrakcyjnych ofert sezonowych obniżających koszt zakupu nowych produktów.

Patelnia Tchibo 279,99 zł

MIX-KPLKU YOU&ME2 KOMPLET KUBKÓW

Komplet Kubków Home& You 79 zł

Trendy wnętrzarskie 2021 w kuchni widoczne są także w seriach kolekcji dostępnych w salonach Home & You orz Homla. Marki silnie nawiązują do motywu etnicznego oraz podstawowych barw natury. Poza unikalną zastawą, spotkać możemy dodatkowe elementy dekoracyjne wykonane z plecionek czy też bambusu. Dodadzą one charakteru każdej kuchni i jadalni, pozwalając na chwilę wyciszenia. Więcej o trendach oraz inspiracjach dla domu możecie poczytać także w naszym artykule Trzy kolory mieszkania. Zachęcamy do lektury oraz czerpania z pomysłów, które opracowaliśmy.

KUBEK HOMLA

Kubek Homla 19,99 zł

WAZON CERAMICZNY ZARA

Wazon Zara Home 199 zł