Jean Louis David

Obecnie wiele kobiet, z różnych przyczyn, decyduje się na zabieg koloryzacji włosów. Mimo, że za jego sprawą można uzyskać naprawdę spektakularne efekty i pozytywnie odmienić swój wygląd, trzeba pamiętać, że farbowane kosmyki posiadają szczególne potrzeby i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. 

Jean Louis David

WŁOSY FARBOWANE WYMAGAJĄ PIELĘGNACJI

Farbowanie jest procesem chemicznym, powodującym intensywne zmiany w strukturze włosów. Składają się na nią dwa etapy – w pierwszej kolejności następuje rozchylenie łusek włosa
i wbudowanie barwnika, a następnie dochodzi do ich domknięcia i zabezpieczenia przed utratą wprowadzonego pigmentu. To także jedna z usług wykonywanych w salonach Jean Louis David, na którą można umówić się przez stronę internetową: https://jld.pl/rezerwacja. 
Mimo, że w pierwszych dobach po farbowaniu pasma zazwyczaj są lśniące, miękkie i sypkie, to aby długotrwale zachować ten efekt konieczna jest kompleksowa pielęgnacja. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

SZAMPON IDEALNY DO WŁOSÓW FARBOWANYCH

Po koloryzacji, włosy powinny zostać umyte (nie wcześniej jednak niż 24 godziny od zabiegu)  letnią lub chłodną wodą i specjalnie dedykowanym dla nich szamponem. Takie kosmetyki przede wszystkim dokładnie oczyszczają włosy, usuwają pozostałości farby, przedłużają trwałość koloru oraz przywracają kosmykom odpowiednią strukturę. Szukając właściwego kosmetyku warto zwrócić uwagę, aby posiadał delikatną formułę i nie zawierał silnych detergentów. Z rozwagą należy podejść także do obecności w składzie protein, które wzmacniają kondycję włosów, ale przyczyniają się do zmniejszenia trwałości ich koloru. Pożądanymi składnikami są te pochodzenia naturalnego, czyli np. witamina E, filtry UV i olejki, które zabezpieczają przed blaknięciem odcienia i działaniem czynników zewnętrznych. 

ODŻYWIANIE TO PODSTAWA!

Obowiązkowym elementem pielęgnacji farbowanych kosmyków jest odżywka. Należy stosować ją po każdym myciu, aby chronić kolor i zapobiegać uszkodzeniom. Posiadaczkom grubych i opornych pasm najlepiej sprawdzą się odżywki o kremowej konsystencji, wymagające spłukiwania.
Z kolei w przypadku cienkich włosów lepszym wyborem będzie lekka, odżywcza mgiełka. Przynajmniej raz w tygodniu, farbowane pasma potrzebują także mocniejszej regeneracji, którą zapewni im maska. Ze względu na to, że produkty dla włosów blond i farbowanych na ciemniejsze odcienie różnią się od siebie,  należy dobierać je do posiadanego koloru. Warto także rozważyć zastosowanie kosmetyków będących skoncentrowanym źródłem składników odżywczych. Świetnym przykładem są różnego rodzaju kuracje, które można stosować 2-3 razy w miesiącu, celem jeszcze lepszego odżywienia włosów. Sklep internetowy Jean Louis David oferuje szeroki wybór produktów przeznaczonych dla farbowanych pasm, dzięki czemu bez problemu można odnaleźć w nim swoją idealną pielęgnację. 

Więcej profesjonalnych porad w tematyce dbania o włosy jest dostępnych na blogu prowadzonym przez ekspertów Jean Louis David: https://jld.pl/blog.