Zestaw pralin serduszek E.Wedel, Pralina Lindor Lind’t (zielona), Makaronik malinowy A.Blikle, Pralina Fioretto Lind’t (złota)

Czekolada i pralina – szczęście, które ukryte jest w małych kęsach? Jesienno-zimowa oferta słodkich przekąsek i deserów w Złotych Tarasach może zaskoczyć każdego miłośnika drobnych przyjemności. Czekolada, idealnie wpisuje się w okres pełen chłodniejszych dni. Wywołuje odczucie sytości, wpływa pozytywnie na nastrój oraz pozwala na uzupełnienie takich składników mineralnych jak magnez, wapń i żelazo. Jakie pyszności znaleźć zatem można w Złotych Tarasach?

Makaronik karmel z solą A.Blikle, Pralina karmelowa Lind’t, Pudełko pralin E.Wedel (alfabet), Pralina orzechowa Lind’t

Pijalnia czekolady E.Wedel

Czy wiesz, że… E.Wedel to smak i tradycja, które od 170 lat zachwycają podniebienia wszystkich łasuchów rządnych aromatycznych wyrobów cukierniczych? Powstają one m.in. w Pracowni Rarytasów prowadzonej przez Maestro Czekolady — Janusza Profusa. Magia jesieni ukryta jest jednak nie tylko w słodyczy klasycznych czekolad! Odwiedzając Złote Tarasy oraz Pijalnię Czekolady E.Wedel, skosztować można mariażu pomarańczy z imbirem w towarzystwie aksamitnej gorzkiej czekolady – pitna ambrozja. Ten niezapomniany smak pozwoli poczuć aurę polskiej, złotej jesieni.

Praliny serca z czekolady E.Wedel

Pralina kasztan z czekolady E.Wedel

Praliny w sklepiku Lindt 

Historia marki Lidt zaczęła się 1845 roku w Zurychu. To tam David Sprüngli-Schwarz i jego syn, Rudolf Sprüngli-Ammann, po raz pierwszy wyprodukowali czekoladę w stałej postaci. To wtedy narodziła się ich pierwsza, słynna już tabliczka czekolady. W butiku w Złotych Tarasach, zlokalizowanym na poziomie 0, wybierać można pośród kilkunastu unikalnych smaków pralin LINDOR. Delikatna, powabna konsystencja każdej z nich pozwoli rozpłynąć się w marzeniach każdemu, kto ich skosztuje. W okresie jesienno-zimowym szczególnie polecamy klasyczne mleczne, orzechowe oraz gorzkie z dużą zawartością kakao.

Zestaw pralin Lindor Lind’t

Paczka pralin kokosowych Lind’t

Słodkie brownie w lodziarni Grycan

Lodziarnia Grycan zaskakuje nie tylko dostępnością szerokiej gamy lodów i sorbetów. Słynie także z bogatego asortymentu cukierniczego. Dlatego będąc w Złotych Tarasach nie sposób przejść obojętnie obok pysznie wyglądających ekspozycji ciast, pośród których można ujrzeć Brownie. To obłędnie czekoladowe ciasto jest zarówno intensywne w smaku, jak i niebiańsko delikatne, co zawdzięcza naturalnym składnikom – czekolada, kakao oraz prawdziwe masło. Najczęściej serwowane jest podgrzane z filiżanką aromatycznej kawy. Smakuje, pobudza i dodaje energii!

Pudełko pralin Lind’t

Pudełko pralin Lind’t