Monika Brodka zaskakuje za każdym razem, gdy przygotowuje się do wydania nowego albumu. W oczekiwaniu na krążek BRUT!, podsyca zainteresowanie publiczności konceptualną wizją dystopijnego świata pełnego niepewności i kontrastów. Jaki jest świat Moniki Brodki w obrazie do piosenki GAME CHANGE?

Oryginalny klip Brodki rozpoczyna zbliżenie na fotografię ślubną, na której wokalistka pozuje
w sąsiedztwie Quebonafide – to niestety jedyny akcent teledysku związany z raperem. Dlaczego? Fabuła zdradza szczegóły! Motywem przewodnim jest poniekąd zamiana ról. Koncepcja obrazu reżyserowanego przez Monikę z Przemkiem Dzienisem nawiązuje do postrzegania rzeczywistości pełnej kontrastów, aczkolwiek osadzonej w świecie dystopijnego miasta, gdzie zacierają się granice ról w społeczeństwie.

Monika Brodka, to artystka, która konsekwentnie realizuje obraną wizję artystyczną, co pokazała nam m.in. podczas premiery albumy Clashes w 2016 roku. Krążek znalazł uznanie pośród krytyków muzycznych oraz fanów, co przełożyło się na uzyskanie statusu platynowej płyty – sprzedano ponad 30 000 egzemplarzy.

Nadszedł w końcu czas na pierwszego single z mojej nowej płyty! „Game Change” zaprasza Was do brutalistycznego miasta BRUT, w którym abstrakcja miesza się z rzeczywistością, nie wiadomo kto jest kim i jaką gra rolę – komentuje w mediach społecznościowych Brodka.

Obraz do piosenki GAME CHANGE powstawał na tle najbardziej ikonicznych budynków w Warszawie. Pośród nich były m.in. Muzeum Narodowe, Kino Muranów oraz Pałac Kultury i Nauki. Wszystkie te unikalne projekty z pogranicza architektury socrealizmu i artdeco, tworzą unikalny klimat koncepcji miasta BRUT, który zamknięty jest w wizji Brodki i współpracujący z nią zespół.

https://www.youtube.com/watch?v=97oBjuw_akM&t=134s