Żyrandol Homla 369 zł, Lampa Home & You 219,99 zł, Visual Zara Home

Rzucamy nowe światło na… rolę oświetlenia w naszych czterech ścianach! Bo to ono, odpowiednio zaprojektowane stworzy przytulny nastrój i pozwoli spojrzeć na pomieszczenia z innej perspektywy. Jakie lampy, lampki i żarówki użyć w domu, by mieszkało i żyło się nam… piękniej? Światło ma znaczenie!

Poza oczywistymi aspektami estetycznymi, oświetlenie odgrywa istotną rolę w sypialni, salonie czy dziecięcym pokoiku. To ono oddziałuje na nasze samopoczucie, odpowiada za jakość wypoczynku, a nawet może przyczyniać się do naszego stanu zdrowia. Choć pozornie to niewiele znaczący detal wystroju wnętrz, jego rozplanowanie może wpływać na całe nasze życie. Znajdujemy się w takiej strefie klimatycznej, w której światło sztuczne zastępuje nam to słoneczne przez dużą część roku. Szczególnie jesienią i zimą, gdy jesteśmy narażeni na spadek energii i witaminy D powinniśmy zadbać ten aspekt wystroju wnętrz.

Visual lampa Home & You 169,99 zł, Kinkiet Empik 343,20 zł, Lampa Zara Home 149 zł

IDEALNE DOPASOWANIE

Odpowiedni wybór oświetlenia będzie gwarancją komfortu i wygody w każdym wnętrzu. Jego rozmieszczenie wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania lokalizacji źródeł światła – w taki sposób, aby dekorując przestrzeń, były jednocześnie funkcjonalne. Zarówno w salonie, jak i w sypialni powinno znaleźć się światło podstawowe, usytuowane w centrum pokoi – tę rolę naturalnie pełnią duże lampy wiszące, których uzupełnieniem są te mniejsze, ustawione w obszarach najbardziej zaciemnionych. Lampy podłogowe są odpowiedzialne za nadanie przytulnej atmosfery i unikalnego charakteru pomieszczeniom – to one zagwarantują dobre oświetlenie w kąciku z książkami i wygodnym fotelem, stworzą magiczną aurę w pokoiku dziecięcym lub będą subtelnym źródłem światła sprzyjającym zrelaksować się po całym dniu. Ich wariantów jest naprawdę dużo – warto wskazać choćby na te, które zostały wyposażone w możliwość ustawienia klosza pod dowolnym kątem, modele z dużą ilością punktów świetlnych, warianty z regulowaną wysokością etc… Można z łatwością je przestawiać i dostosowywać do nowego układu mebli – to ich ogromna zaleta. Poza lampami podłogowymi warto umieścić też w pomieszczeniach te mniejsze, stołowe. Ich zlokalizowanie w pobliżu stołu pozwala na wzmocnienie efektu lampy wiszącej. Jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza – to źródło subtelnego blasku. Urządzając pomieszczenie kierujmy się warstwowym rozłożeniem źródeł światła rozmieszczając je na każdej wysokości. Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu przestrzeni oraz efektownym wyglądzie doświetl każdy kąt pokoju!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Lampa Zara Home 269 zł

Lampa Home & You 219,99 zł

W DOBRYM STYLU

W ofercie salonów z wystrojem wnętrz w Złotych Tarasach lamp jest naprawdę dużo. Jeśli preferujesz minimalizm, zwróć uwagę na modele wykonane z drewna, rafii i innych naturalnych surowców oraz ciekawe organiczne formy – to bardzo silny trend uwielbiany przez amatorów skandynawskiej estetyki. Bliższy jest Ci francuski szyk? W takim wnętrzu idealnie zagra oświetlenie w stylu glamour, z dużą ilością szkła, w szlachetnej kolorystyce czerni i bieli. Tutaj postawmy na klasyczne, ponadczasowe eleganckie kształty. Amatorom włoskiego przepychu spodobają się modele z aksamitnymi kloszami, złotymi elementami i bogato zdobionymi dekoracjami. Fani loftowego klimatu, nawiązującego do nowojorskiego industrialu, powinni dobrać lampy wykonane z surowego metalu, ale także te designerskie projekty, wykonane często z nowoczesnych, kolorowych tworzyw. Możliwości jest mnóstwo!

Ozdoba świetlna Empik 89,90 zł

Abażur Empik 38,99 zł

Lampa podłogowa Empik 587,49 zł

Lampa podłogowa Homla 499 zł

Lampa Zara Home 369 zł

Żyrandol Homla 149 zł