Plakat filmu „Matrix Resurrection” Multikino, Film na DVD „Matrix. Dodge this” Empik 22,99 zł

Od premiery pierwszej części tej kultowej serii minęło już przeszło 20 lat! W tym czasie, Matrix, wpisał się na stałe w klasykę kina sci-fi. Wartka akcja, świetnie poprowadzona fabuła, interakcje między bohaterami oraz ekosystem obudowany wokół tytułu, sprawiły, że film sióstr Wachowskich okazał się kultowym przebojem. Czy najnowsza część, reżyserowana przez Lanę Wachowski, nie będzie inna? Co wiemy o czwartej części o tytule Matrix Zmartwychwstania?

Film na DVD „Matrix. Trilogy” Empik 57,90 zł, Plakat z filmu „Matrix 4. Resurrection” Multikino

Wokół tytułu głośno jest od dłuższego czasu. Zarówno ze względu na popularność samej trylogii, jak i wypowiedzi jednej z sióstr Wachowskich. Lilly Wachowski nie zdecydowała się na podjęcie rękawicy przy reżyserii ostatniej części, pozostawiając za sterami siostrę, Lanę. Amerykanka, jako główny powód podała niechęć powrotu do przeszłości. W ostatnich latach pracując nad takimi tytułami jak „Jupiter: intronizacja”, „Atlas Chmur”, czy serial „Sense8” dla platformy streamingowej Netflix, doszła do wniosku, że potrzebuje czasu i przestrzeni dla siebie. Dlatego nadchodząca część serii reżyserowana będzie wyłącznie prze Lanę.

Film na DVD „Matrix” Empik 26,99 zł

Książka „Keanu Reeves. W roli głównej” Empik 34,99 zł

W ostatnim miesiącu premierę miał oficjalny zwiastun filmu. Internet niemalże zawrzał, gdy studio Warner Bros oficjalnie go zaprezentowało – sam trailer obejrzało już ponad 35 milionów internautów. Większość spekulacji dotyczących samej fabuły rozwiał m.in. Keanu Reeves, który nadmienił, że najnowsza część nie będzie nawiązywała do przeszłości. Akcja dzieje się w czasie teraźniejszym, porusza wątek miłosny i nawiązuje do drogi ku przebudzeniu. Co więcej nie omieszkał wspomnieć, że na wszystkich czeka także dawka niesamowitych efektów specjalnych.

Film na DVD „Matrix. Rewolucje” Empik 26,99 zł

Płyta z muzyką do filmu „ The Matrix” Empik 28,99 zł

Poza filmowym Neo (Keanu Reeves) nie może zabraknąć Trinity w postać, której wciela się Carrie-Ann Moss. Tak gorący duet, który splotła historia miłosna jedynie pobudza fanów do snucia teorii dotyczących wątku emocjonalnego oraz historii, którą przeżyli bohaterowie. Na czym polega fenomen serii? Matrix, to pierwszy film w historii współczesnego kina, który poza mnóstwem efektów specjalnych, opierał się także na efekcie slow motion – wielokrotnie powielanym przez innych twórców.

Album z muzyką mp3 „The Matrix” Empik 37,99 zł

Film na DVD „Matrix” Empik 26,99 zł

Premiera filmu planowana jest na grudzień br. Zachęcamy do śledzenia bieżącego box office oraz oferty Mulitkino Złote Tarasy. Pośród gorących premier sezonu jest m.in. najnowsza część Jamesa Bonda.