Wiosna zwiastuje wiele premier, na które długo czekali wszyscy gracze! Pośród wielości nadchodzących tytułów zdecydowaliśmy się przedstawić wam najgorętsze pozycje z cyklu survival horror dostępne na prawie wszystkich platformach gamingowych (PS4/PS5/PC/XBOX One oraz Series S i X). Jeżeli siedzicie w fotelach, to dobrze. Będzie się działo!

The Medium

Polskie studio Bloober Team zaskoczyło nas premierą unikalnego w swoim rodzaju tytułu The Medium, inspirowanego znaną serią Silent Hill. Gra z niebywałym dreszczykiem emocji dostępna jest
od 28 stycznia na PC oraz konsole XBOX generacji X oraz S. Niewiele osób wie, że surrealistyczny obraz kreowany w obrazie The Medium nawiązuje do twórczości Zdzisława Beksińskiego. Ścieżka dźwiękowa zrealizowana została natomiast przez Akira Yamaoka – pracował nad serią Silent Hill oraz przez Arkadiusza Reikowskiego będącego twórcą muzyki także do innych produkcji studia Bloober Team. Produkcja wykorzystuje intrygującą technikę równoległych światów (dual world), przez co główna bohaterka, potrafi postrzegać pozazmysłowo świat duchów. Przed nią wyjątkowa podróż, w której śmierć, nie oznacza ostatecznego pożegnania. Co się wydarzyło? Jaką historię skrywa świat głównej bohaterki Marianne? Dlaczego akcja dzieje się w Krakowie? Odpowiedzi na te oraz więcej pytań, znajdziecie w wielogodzinnej i pełnej napięcia rozgrywce.

Amnesia: Rebirth

To już trzecia część popularnej serii survival horroru, którą tym razem stworzyło studio Frictional Games. Tytuł dostępny jest na platformach PC oraz PS4 od 20 października 2020 roku. Amnesia: Rebirth przenosi nas do świata algierskiej pustyni, gdzie główna bohaterka Tasi Trianon próbuje odkryć swoją przeszłość i przypomnieć sobie, w jaki sposób tam trafiła. Nie ma wspomnień, nie wie, kim jest. Dlaczego? Co się wydarzyło? Czemu nic nie pamięta i jak poradzi sobie w świecie pełnym niebezpieczeństw? Twoją rolą jest podejmowanie odważnych decyzji, które doprowadzą was do prawdy. Porzuć strefę komfortu, uważaj na przeszkody, przezwyciężaj ból oraz strach i dowiedz się, czemu czyha na wasze życie czyha tajemnicza bestia…

Resident Evil Village (Zapowiedź)

Wiosna 2021, dzięki studiu Capcom, zapadnie do historii! Wszystko dzięki premierze ósmej części przygodowej gry akcji z cyklu survival horror, czyli Resident Evil Village. Premiera tytułu zaplanowana jest na 7 maja br. i obejmuje wszystkie dostępne platformy gamingowe z (PC/PS4/PS5/XBOX). Fabuła gry łączy się bezpośrednio z historią młodego małżeństwa, które poznaliśmy w Resident Evill VII. Ethan i Mia zmagać się będą z demonami przeszłości oraz utratą córki – Rosemary, – która zostaje porwana. Dlaczego Ethan trafia do odizolowanej od reszty świata wioski? Dlaczego porwano jego córkę i w jaki sposób ją odzyska? Ponownie możecie wcielić się w postać, która „pokaże” wam świat horrory z perspektywy pierwszej osoby. Badajcie, eksplorujcie, nie wahajcie się działać. To od was zależy przyszłość Ethana i jego rodziny.