Saszetka Ochnik 299,99 zł, Koszula Zara 139 zł, Buty Zara 199 zł, Wizerunek: Massimo Dutti

Złote Tarasy w sezonie jesień-zima 2021/2022 stają się enklawą mody codziennej oraz sportowej. Warto jednakże pamiętać także o nieco bardziej formalnych stylizacjach, dzięki którym swobodnie czuć będziecie się zarówno w pracy, jak i na popołudniowym spotkaniu z przyjaciółmi. W co warto się zaopatrzyć tej zimy?

Zimowa aura wcale nie musi oznaczać nudy. Chociaż temperatury są niższe, a pogoda nie rozpieszcza, można nadać codzienności nieco kolorytu, dzięki ciekawym stylizacjom. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć pilotki z kożuchem. Niezaprzeczalnie stała się legendarna i jest bardzo popularną częścią garderoby zarówno w męskich, jak i damskich stylizacjach. Jakie były jej początki? Z jakich materiałów ją szyto i dlaczego?

 

Koszula Wólczanka 299,99 zł, portfel ochnik 139,93 zł, Koszula garniturowa mango 199, 99 zł, Model:  Golf meski, Wrangler 239 zł, Spodnie typu jogger, Reserved 149,99 zł, Skarpety, Croop 49,99 zł, Kurtka korzuszek,  Zara, 399,00 zł

W ubiegłym stuleciu dużym problemem w lotnictwie, pozostawał między innymi brak szczelności kabin w samolotach. Piloci podczas lotu zmagali się zarówno z dużym spadkiem temperatury, jak i wiatrem. Remedium okazała się odzież skórzana podtrzymująca temperaturę ciała. Pilotka powstała dla armii amerykańskiej, stała się jednak produktem wykorzystywanym na skalę międzynarodową. Choć lata mijają jej świetność nie przemija. Pojawia się za to wiele nowoczesnych form i wariantów sezonowych. My stawiamy na klasykę uzupełnioną o ciepły kożuch.

Kurtka H&M 279 zł

Koszula Massimo Dutti 199 zł

Chociaż pogoda bywa w kratkę, to nie sposób przejść obok spodni uszytych z tym motywem! Krata zarezerwowana jest poniekąd na sezon-jesień zima i dlatego nie mogliśmy jej nie wykorzystać. Aby stylizacja nabrała nieco bardziej formalnego charakteru, rekomendujemy proste spodnie w kratę typu jogger lub 5-pocket, które perfekcyjnie wpiszą się w taką estetykę. Zestawione z golfem nadadzą całości nieco elegancji. Grunt to czuć się komfortowo, a ta propozycja z pewnością zapewni poczucie wygody w ciągu całego dnia. Moda w wydaniu smart casual zawsze się sprawdzi.

Koszula Zara 249 zł

Spodnie Mango 199,99 zł

Równie ważnym elementem jest dobrze dobrane obuwie. Choć być może niewiele osób wie, kolekcje obuwia męskiego posiadają także w ofercie kozaki. Nie są to buty wykorzystywane do stylizacji formalnych, jak np. sztyblety, jednakże zapewniają przede wszystkim odpowiednią przyczepność do podłoża oraz ciepłotę – najistotniejsza kwestia każdej zimy. Mogą być sznurowane, mieć dodatkowe ocieplenie barankiem oraz mogą sięgać nieco powyżej linii kostki. To także ciekawa alternatywa dla obuwia w stylu trekkingowym, które zarezerwowane jest dla osób czynnie uprawiających zimowe aktywności sportowe. Dla fanów sportowej wygody zawsze świetnie sprawdzą się adidasy. Szczególnie jeżeli dodamy do nich wyróżniające się kolorystycznie skarpety.

Jeżeli szukacie stylizacji w duchu mody ulicznej, to więcej o niej przeczytacie w artykule Team Złote Tarasy? Czym żyje ulica!

Buty Gino Rossi/CCC 299,99 zł

Koszula Wólczanka 249,99 zł