Lampka Zara Home 149 zł, Wazon Homla 59,99 zł, Wizerunek Home&You

Ciągle go poznajemy i nie możemy oprzeć się jego urokowi – styl skandynawski podbił serca fanów wyrafinowanego designu i nieustannie ewoluuje zaskakując swoimi nowymi, intrygującymi odsłonami. Cenimy go za uniwersalny minimalizm i szykowny wydźwięk, jednak to nie wszystko co ma do zaoferowania w aranżacji wnętrz. W sezonie wiosna-lato 2022 wzbogacamy go złotymi akcentami, które wnoszą skandynawską prostotę na wyższy poziom.

Wizerunek Home&You, Wazon Homla 79,99 zł, Sztućce Homla 99,90 zł

Zacznijmy od zdefiniowania tego, co cechuje styl skandynawski. Ten nurt niejedno ma imię, jednak istnieje kilka podstawowych zasad, na których bazuje. Jedna z nich to stosowanie naturalnych materiałów i barw. Kompozycje beżów, szarości i stonowanych pastelowych odcieni tworzą kolorystyczne symfonie niczym prosto z domów wśród nordyckich fiordów. Inną charakterystyką skandynawskiego designu są minimalistyczne formy. Nowoczesna abstrakcja w prostych kształtach intryguje – wazony, zegary i lampy wyglądające jak eksponaty sztuki współczesnej są ciekawym elementem wystroju wnętrza. Oprócz tego styl skandynawski ma być także praktyczny i zapewniać komfort domownikom, dlatego wygodna sofa, miękkie dywany i góry pastelowych poduszek to coś co spełnia jego wymogi.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Świeca zapachowa Yankee Candle 15,90 zł

Dzbanek Zara Home 89,90 zł

Obecnie najmodniejszą odmianą stylu skandynawskiego jest scandi chick, będąca jego wersją glamour. Głównie pojawia się w niej dużo złotych detali, które urozmaicają północny minimalizm. Kubki, filiżanki i zastawa stołowa muśnięte złocistymi akcentami dodają przestrzeni szlachetności. Błyszczące niuanse w postaci ram luster i zegarów spełnią tę samą funkcję. Oprócz tego w scandi chick wkrada się więcej odcieni pastelowego różu, seledynu i błękitu (w obecnym sezonie to barwy przodujące!), które ocieplają skandynawski chłód płynący z ascetycznych form i czynią mieszkanie jeszcze bardziej przytulnym. Tej wiosny urządź swoje bezpretensjonalne, ale bardzo szykowne wnętrze za pomocą elementów designu inspirowanych północnym stylem, które zdobędziesz w salonach Złotych Tarasów.

Pościel Zara Home 99,90 zł

Lusterko LED Home&You 129 zł

Kubek Homla 24,99 zł

Miska Home&You 35 zł

Krzesło Home&You 499 zł

Zegar stołowy Home&You 129 zł