Kubeczek z lodami czekoladowymi Mc Donald’s 9,90 zł, Makaroniki A.Blikle 5,90 zł/szt., Croissant z kawą Flat White Costa Coffee 8,50 zł i 15,90 zł

Urodziny przyjaciółki, świetny wynik egzaminu, zwyczajnie gorszy dzień? Powodów do celebracji lub poprawy humoru jest mnóstwo, a taki szczególny dzień uczynisz przyjemniejszym, jeśli towarzyszyć mu będzie… słodki deser. Lody, ciasto, a może słodkie czekoladki?

Tartolletka Lukullus 14,90 zł, Sorbet pomarańczowy Grycan 5 zł/kulka, Monokl Lukullus 9,90 zł

CZEKO, CZEKO, CZEKOLADA!

Jeśli po zjedzeniu tabliczki czekolady lub kilku słodkich pralinek dręczą Cię czasem wyrzuty sumienia, mamy świetną wiadomość – czekolada ma wiele właściwości prozdrowotnych, o których należy pamiętać! To przede wszystkim bogate źródło magnezu, niezbędnego do prawidłowej pracy układu nerwowego, mięśni, w tym serca. Dowodem na liczne korzyści może być fakt, że lekarze zalecają taki słodki deser po oddaniu krwi – zjedzenie czekolady od razu po oddaniu krwi ma za zadanie uzupełnić niedobory żelaza oraz glukozy. Ma również działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i przeciwskurczowe. Jeśli potrzebujesz zastrzyku energii, chcesz złagodzić stres i poprawić samopoczucie to deser właśnie dla Ciebie. Co więcej, dietetycy podkreślają, że czekolada zawiera ponad 600 substancji mających dobroczynny wpływ na zdrowie!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Kubeczek z lodami czekoladowymi Pizza Hut od 9,99 zł

Kubeczek z lodami McFlurry McDonald’s 10,90 zł

TORT? NAWET BEZ OKAZJI

Smaczne ciasta to jeden z głównych punktów każdej celebracji, przede wszystkim urodzin albo ważnych rodzinnych spotkań. A gdyby tak zamiast od święta zjeść tort… bez powodu? Barwne, miękkie, rozpływające się w ustach desery uprzyjemnią nawet najbardziej ponury dzień! W połączeniu z aromatyczną kawą lub herbatą stworzą duet idealny do celebracji małych chwil. Tort, różnego rodzaju ciasta i niewielkie ciasteczka będą miłym towarzyszem spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Masz swoje ulubione smaki? Wyjątkowe propozycje, które będą ambrozją dla podniebienia znajdziecie oczywiście w ofercie Złotych Tarasów.

Pudełko pralinek Lind’t 47 zł

Czekolada z pomarańczą Lind’t 15,90 zł

PORA NA LODY

Chociaż lody są oczywistym wyborem w letnich miesiącach, również jesienią i zimą okażą się doskonałym, słodkim deserem uprzyjemniającym codzienność. Okazuje się, że spożywanie zimnych przekąsek w zimne dni jest dobre dla zdrowia. Bogactwo wielu witamin i składników mineralnych to jedna z wielu zalet słodkości z zamrażarki. Nie ważne czy wybierzesz sorbet, lody mleczne czy wodne – każda z tych propozycji okaże się strzałem w dziesiątkę. W kubeczku na wynos, familijnym opakowaniu, a może na miejscu w jednej z lodziarni? Lody wszędzie smakują świetnie!

Kubeczek z lodami truskawkowymi Pizza Hut od 9,99 zł

Pudełko lodów mięta z czekoladą Grycan 18,95 zł/1100 ml

Tort jogurtowy z owocami lasu A.Blike 129,90 zł

Tort karmelowy mini A.Blikle 56,90 zł