Kosz Home& You 119 zł, Stroik Home&You 89 zł, Wizerunek Home&You

Natura ma niezwykle kojący wpływ na samopoczucie. Przebywając w otoczeniu zieleni jesteśmy spokojniejsi, mamy lepszy nastrój i w związku z tym możemy skuteczniej odpoczywać. Tę zależność warto wykorzystać podczas aranżacji wnętrza, by za pomocą elementów wystroju w prosty sposób zamienić dom w prawdziwą rajską oazę. Sprawdź, jak urządzić przestrzeń idealną do oddania się głębokiej chwili relaksu i ciesz się wyjątkowym designem nawiązującym do magicznego świata fauny i flory.

Szklanka Home&You 29 zł, Poszewka miętowa Home&You 39 zł, Poszewka w liście Home&You 29 zł, Wizerunek Home&You

Roślinne motywy już od kilku sezonów na dobre zagościły we wnętrzarskich trendach. Wyraźnie widzimy w nich inspiracje krainą natury. Wśród nich możemy wymienić kolorystykę bezpośrednio korespondującą z dziewiczymi gajami, naturalne materiały lub te przypominające np. drewno oraz wzory przywodzące na myśl bujną florę. Wszystkie odcienie zieleni, poczynając od tej głębokiej, butelkowej przez szmaragdową aż po żywą trawiastą spełnią swoją odprężającą funkcję. Zasada jest taka, że komponujemy je z piaskowymi beżami i ciepłymi odcieniami brązu. Rattanowe kosze i żaluzje, aksamitne fotele i minimalistyczne lampki skomponowane z wazonami utrzymanymi w duchu etno bądź również retro, nadadzą wnętrzu nastrojową aurę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Świeca zapachowa Yankee Candle 15,90 zł

Lampa Zara Home 269 zł

Gdy pragniemy zamienić dom w tajemniczy ogród nie może się obejść bez roślinnych printów. Wdzięcznym elementem aranżacji na których przemycimy florystyczne nadruki, są ozdobne poduszki, a także talerze, miski i patery. Na topie są zarówno wzory przedstawiające okazy należące do polskich lasów (np. miłorzęby i paprocie), jak i te, które znajdują się w dzikich dżunglach (np. egzotyczne liście monstery czy palmy). Oczywiście niezawodne będą kwiaty doniczkowe, choć jeśli nie należysz do miłośników pielęgnacji żywych roślin, postaw na pięknie wyglądające imitacje, o których podlewaniu nie trzeba pamiętać. Dzięki zestawieniom powyższych elementów wystroju uzyskamy pożądany efekt – mieszkanie, w którym oddamy się błogiej chwili relaksu po długim dniu pracy.

Dozownik na oliwę Zara Home 59,90 zł

Garnek Le Creuset 1219 zł

Poduszka Homla 39,99 zł

Wazony Zara Home od 299 zł

Patera Home&You 139 zł

Krzesło Home&You 599 zł