Calypso Fitness Złote Tarasy wyróżnia bogata oferta zajęć grupowych oraz indywidualnych. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz, możesz liczyć na wsparcie trenera personalnego, który pokaże ci, w jaki sposób poprawnie wykonać wybrane przez ciebie ćwiczenia. Zachęcamy do zapoznania się z treningiem obwodowym, do którego wprowadzenie przygotował trener Daniel Dernałowicz.

Przysiad z Balance Bag

To doskonale ćwiczenie wzmacniające mięśnie nóg oraz pośladków. Aby je poprawnie wykonać, stań w lekkim rozkroku trzymając stopy rozstawione na szerokość bioder, kolana zrotuj na zewnątrz. Rozpocznij przysiad cofając biodra do tyłu – Pamiętaj, aby podczas przysiadu cała powierzchnia stopy miała kontakt z podłożem. Stale stabilizuj tułów mocnym napięciem mięśni brzucha i pośladków. Zastosowanie obciążenia podczas balance bag sprawi, że dodatkowo zaangażujesz wiele mięśni odpowiadających za równowagę.

Swing z ketlem

Świetne ćwiczenie angażujące tylną grupę mięśni ud, pośladki oraz tzw. prostowniki grzbietu. Wykonując swing (huśtanie ketla) pamiętaj o tym, żeby siłę generować poprzez wyprost w stawie biodrowym. Ćwiczenie to nie powinno w dużym stopniu angażować mięśni ramion!

Wejścia na skrzynkę

Ćwiczenie angażujące mięśnie ud oraz pośladków. Wchodząc na skrzynię pamiętaj, aby całą powierzchnię stopy postawić na podwyższeniu. Nie pochylaj głowy oraz klatki piersiowej do przodu! Przez całe ćwiczenie staraj się stabilizować tułów napinając mięśnie brzucha i pośladków. Dostosuj wysokość podwyższenia do własnych możliwości zachowując prawidłową technikę ruchu.

Pompki na drabince

Doskonałe ćwiczenie angażujące mięśnie klatki piersiowej oraz ramion. Aby je poprawnie wykonać, stań blisko drabinki opierając dłonie delikatnie poniżej linii barków. Opuść tułów nisko do poziomu drabinki, a następnie odepchnij tułów do wyprostu ramion. Pamiętaj, aby podczas ćwiczenia biodra trzymać w równej linii z całym tułowiem. Chcąc zwiększyć trudność, stań nieco dalej od drabinki i spróbuj zrobić pompkę o jeden szczebel niżej.

pompki na drabince calypso

Brzuszki z piłką

Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Usiądź z partnerem podczas treningu naprzeciwko siebie. Opuść tułów do pozycji leżenia tyłem i przenieś piłkę za głowę. Energicznym ruchem ramion oraz tułowia zegnij tułów i wróć do siadu przekazując piłkę partnerowi. Pamiętaj, aby podczas fazy leżenia dociskać odcinek lędźwiowy kręgosłupa do podłogi mocno napinając mięśnie brzucha.

Rzut piłką o trampolinę/ścianę

Ćwiczenie to świetnie angażuje mięśnie skośne brzucha. Stań bokiem do trampoliny, rozstaw stopy na szerokość bioder. Trzymaj piłkę w dłoniach, wyprostuj ramiona przed siebie. Energicznym ruchem skręć tułów w stronę trampoliny, rzucając piłkę w tym samym czasie. Złap ją po odbiciu i powróć do pozycji wyjściowej.