Visual Media Markt
Książka Mark Brake i Jon Chase „The Science of Harry Potter” Empik 54,99 zł, Zakładka do książki Empik 12,64 zł

Wielu z nas jest narażonych na liczne bodźce generowane przez wszechobecne smartfony, laptopy i inne urządzenia elektroniczne, dlatego dobrze znaleźć trochę czasu na wylogowanie się do świata offline. Dobrym pretekstem będzie więc sięgnięcie po ciekawą lekturę, która pozwoli puścić wodze fantazji i wyobraźni oraz ułatwi pracę nad koncentracją. Po jakie lektury warto sięgnąć?

Czytnik e-booków Boox/Empik 2138 zł, Stojak do książek Empik 129,90 zł, Książka Nicholas Sparks „Kraina marzeń” Empik 44,90 zł, Książka Tiffany D.Jackson „Dorosła” Empik 46,90 zł

Może dobrą motywacją do poświęcenia czasu na czytanie będą wyniki badań naukowców z University of Essex, którzy doszli do bardzo intrygujących wniosków. Okazuje się, że 6 minut czytania książek dziennie może wyraźnie zmniejszyć poziom stresu. Badacze ustalili, że tyle czasu wystarczy, by we krwi obniżył się poziom kortyzolu nawet o 68 proc. Zaskoczeni? A więc jakie lektury warto przeczytać tej jesieni?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Czytnik e-booków inkBook/Media Markt 567 zł

Czytnik e-booków inkBOOK/Media Markt 549 zł

Książka J.R.R Tolkien „Natura Śródziemia” Empik 79,90 zł

Książka Shelley Parker-Chan „Ta, która stała się słońcem” Empik 79,90 zł

NATURA ŚRÓDZIEMIA, J.R.R. Tolkien
Ta książka może okazać się niezbędną lekturą dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wspaniałym świecie, nad którym Tolkien pracował przez całe życie. Dla autora „Władcy Pierścieni” Śródziemie było częścią nowego fantastycznego uniwersum, które należy wykreować w każdym najdrobniejszym nawet szczególe. Zebrane w „Naturze Śródziemia” szkice ujawniają, że wraz z rozrastaniem się tego świata Tolkien starał się lepiej zrozumieć swoje wyjątkowe dzieło, doprecyzowując i zgłębiając przeróżne tematy.

„TA KTÓRA STAŁA SIĘ SŁOŃCEM”, Shelley Parker-Chan
„Działający na wyobraźnię, niezwykle sugestywny i rozdzierający serce debiut literacki Parker-Chan jest arcydziełem opowiadającym o wojnie, miłości i tożsamości… Ta powieść dźgnęła mnie sztyletem w pierś, a następnie posypała ranę solą i podpaliła ” – tak o książce pisze amerykańska pisarka S.A. Chakraborty, którą z pewnością znają i cenią wielbiciele fantanstyki. Jeśli poszukujesz wciągającej lektury na jesienne wieczory to strzał w dziesiątkę!

Książka Orestes Kowalski „Go Vegan!” Empik 59 zł

Książka Kasia Magiera „Domek z kart” Empik 54,99 zł

„GO VEGAN”, Orestes Kowalski
Oto książka z misją. Na jej stronicach znajdziemy 17 powodów, dla których porzucenie jedzenia mięsa może stać się najlepszym wyborem. Rezygnacja z produktów odzwierzęcych jest decyzją głęboko etyczną, ale droga do jej podjęcia nie powinna upokarzać mięsożerców, bo skutek bywa zupełnie opmienny. Właściwą postawą weganina wobec przyszłego weganina powinno być argumentowanie. Ta książka powstała po to, by przekonać nieprzekonanych.

„DOMEK Z KART”, Kasia Magiera
Każde kłamstwo prędzej czy później rozpadnie się jak domek z kart. Wystarczy, że jeden element się zachwieje, a misterna konstrukcja upada. Tym razem bohaterowie książki polskiej autorki wkraczają w mroczny świat tajemnic, przemocy i erotycznego biznesu. Miejsce, które od lat rządzi się własnymi zasadami, zaczyna ich pochłaniać. Desperacko będą chcieli udowodnić, że sprawiedliwość jest po ich stronie, i obnażyć prawdę o tych, którzy są na świeczniku. Książka Magiery to wciągający kryminał, pozostający w pamięci na długo.

Książka Kasie West „ P.S. I like you” Empik 42,90 zł

Książka Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk „Świat według Kiepskich” Empik 49,99 zł

ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH, Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
„Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu” to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach i absurdalnych konfliktach, które przez ponad dwie dekady były udziałem bywalców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści i producenci.

„PS. I LIKE YOU”, Kasie West
Czy w szkole, w której nie ma do kogo się odezwać można znaleźć bratnią duszę? Czy nagle, nieoczekiwanie można trafić na kogoś, kto podziela miłość do tych samych pasji? Lily pewnego dnia zapisała wers z ulubionej piosenki na ławce. Następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ławkowa korespondencja między bohaterką a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi… „Ps. I like you” to pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach.